Pogorzelica


Pogorzelica - najlepsze miejsce na urlopPogorzelica, to małe miasto , które leży w województwie zachodniopomorskim, w gminie Rewa.

To jedna z najbardziej wyjątkowych nadmorskich miejscowości. Wczasowicze mogą tu nie tylko wylegiwać się na przepięknej piaszczystej plaży, ale również cieszyć oko malowniczymi krajobrazami. 

Na wschodniej stronie Pogorzelicy, mamy możliwość oglądania zarastającego jeziora Konarzewo, natomiast na zachodniej stronie mieści się jezioro Liwia Łuża. Liwia Łuża, to naturalny akwen przybrzeżny Bałtyku. Cały obszar akwenu wodnego i jego obręb znajdują się w rezerwacie ornitologicznym. 

W jeziorze tym obowiązuje zakaz kąpieli. Jak przystało na nadmorski kurort, znajdziemy tu oczywiście smażalnie ryb, restauracje jak i budki z goframi.  Jednocześnie Pogorzelica, to fenomenalne miasteczko do spacerów w naturalnym towarzystwie przyrody, gdzie możemy odetchnąć nieskazitelnie czystym powietrzem.


Atrakcji tu nie zabraknie


Obowiązkową atrakcją w Pogorzelicy, jest zobaczenie i przejażdżka jedyną w Europie Kolejką Wąskotorową. Łącznie z całą infrastrukturą została ona zrewitalizowana. 

Startuje rano z Gryfic i cały dzień kursuje przez miejscowości: Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze, Pogorzelica.  Zatrzymuje się w fascynujących miejscach, a parowóz i stare wagoniki przeniosą was w przeszłość.  Wspominając Trzęsacz warto tu pozostać i zwiedzić ruiny gotyckiego Kościoła pw. św. Mikołaja na klifie, który zachwyca swoją historią i legendą.

Gdy jednak nie dopisze pogoda, a chcielibyśmy korzystać z wodnych atrakcji, można odwiedzić basen lub aquapark. Możemy tu znaleźć baseny kryte, jak i zewnętrzne. Wśród czołowych atrakcji są między innymi: wodospady, basen solankowy, gejzery, a także stanowiska wodne do masaży i jacuzzi. 

Najmłodsi turyści najbardziej ucieszą się z placu wodnych atrakcji Wodna Dżungla, jak i z dwóch zewnętrznych zjeżdżalni o długości 60 i 130 m. 


 
Sprawdzone noclegi - tylko tu


Znajdziecie tu Państwo dużo przeróżnych wariantów noclegu pogorzelica.pl , takie jak: apartamenty, hotele, pensjonaty czy domki letniskowe. 
Wszystkie obiekty umiejscowione w wspaniałym, lesie sosnowym obejmującym całą miejscowość. 

Ci bardziej wymagający turyści jak najbardziej docenią nowoczesne i stylowe wnętrza w apartamentach czy hotelach, jednak nie brakuję tu również nastrojowych miejsc dla urlopowiczów doceniających bliskość natury. 

Bez problemu znajdzie się tu nocleg dla każdego jak i na każdą kieszeń.

© Domek letniskowy Dwukropek
Wykonanie:
NFHotel
Przyjazd
21
kwi
2020
Wyjazd
21
kwi
2020
rezerwacja